• Apel z okazji Świąt związanych z historią naszej Ojczyzny.

• W piątek 28.04.2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się więc w historii. Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały śpiewane pieśni patriotyczne.

• Marsz z Flagą

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Marszu z Flagą w rezerwacie Jar Rzeki Raduni. Celem imprezy było zwrócenie uwagi na symbolikę i znaczenie flagi. Wydarzenie nawiązywało do Dnia Flagi, obchodzonego 2 maja. Trasa liczyła 9 km (z Babiego Dołu do Żukowa). Podczas wędrówki wśród malowniczej przyrody uczniowie szukali odpowiedzi na pytania zawarte w kartach pracy, które otrzymali na starcie Marszu. Zadania związane były z przyrodą, kulturą oraz historią Kaszub. Na finiszu złożone zostały kwiaty przy grobie Karola Józefa Kreft, gdzie zaprezentowana została również biografia tej zasłużonej dla Kaszub postaci. Podsumowaniem wyprawy było ognisko z nagrodami.

• Akcja "sprzątania świata"

• Nasi uczniowie każdego roku szkolnego dwukrotnie przyłączają się do akcji sprzątania świata. Tym razem, z okazji Dnia Ziemi, posprzątali teren wokół szkoły, a także najczęściej uczęszczane ulice Chmielna oraz trasę wiodące wzdłuż jezior. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Chcielibyśmy, aby przy każdym kolejnym sprzątaniu nasze worki były coraz mniejsze i lżejsze, a odwiedzający nas turyści oraz mieszkańcy razem z nami dbali o to, aby śmieci lądowały w koszach, a nie na ziemi lub w krzewach. Razem możemy wiecęj!

• Turniej BRD

• W dniu 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Chmielnie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Finał składał się z dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Najlepszymi w I grupie wiekowej okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Miechucinie: Formela Michał, Melibruda Mateusz, Brzeska Nikola, Kmita Maria. W kategorii klas starszych I miejsce zajęli uczniowie z Borzestowa: Paweł Mejna, Oskar Patelczyk, Dawid Czaja. Zwycięskie drużyny awansowały do etapu powiatowego.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, gratulujemy doskonałej wiedzy, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie młodzieży do turnieju.