• PROGRAM ''LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI''

• Nasza Szkoła przystąpiła do  programu rządowego "Laboratoria Przyszłości".

Dzięki otrzymanemu wsparciu, uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dużą popularnością cieszy się drukarka 3D. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

• Nasza szkoła coraz bardziej dostępna.

• Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. To miejsce, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb. Gmina Chmielno otrzymała grant w projekcie „Dostępna Szkoła'' - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia. Udział naszej szkoły w projekcie otwiera przed nami wiele możliwości, a mianowicie 13 stycznia br. miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi i oficjalne oddanie do użytku windy zainstalowanej w budynku naszej placówki.

Uruchomienia windy dokonał Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda wspólnie z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Chmielnie Witoldem Maćków oraz uczniem szkoły Gracjanem, który w towarzystwie opiekuna wykonał symboliczny pierwszy kurs windą. Nowa winda powstała wewnątrz budynku i obsługuje wszystkie jego kondygnacje. Kabina spełnia wymogi dotyczące wymiarów dostępności dźwigów dla osób korzystających z wózków inwalidzkich lub innych sprzętów ułatwiających poruszanie, m.in. zawiera sygnalizację dźwiękową - komunikat głosowy informujący o położeniu kabiny oraz otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Budowa windy to bardzo ważna inwestycja dla naszej szkoły, która w znaczący sposób pozwoli rozszerzyć dostępność naszej szkoły dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, co podniesie przystosowanie placówki do obowiązujących norm. Dzięki tej windzie, będziemy mogli bez przeszkód przyjmować i kształcić uczniów, którzy mają problemy z poruszaniem się. Jest to ogromy krok w likwidowaniu barier architektonicznych naszej szkoły.

• Ferie zimowe - 16.01.- 29.01.23 r.

• Drodzy Uczniowie! Życzymy Wam udanych ferii zimowych - wypoczynku, świetnej pogody i możliwości spędzania czasu w sposób, który sprawia Wam przyjemność. Zbierajcie siły na mierzenie się z wyzwaniami, jakie przyniesie nowy semestr. Przede wszystkim jednak mamy do Was gorącą prośbę - pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie!

• Konkurs dot. "Bezpiecznych ferii"

• 12 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący „bezpiecznych ferii”. Aby ułatwić koncentrację i zachęcić wszystkich uczestników do aktywnego udziału, stworzyliśmy zadania w formie quizu na platformie Kahoot! Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich klas, a dla zwycięzców przygotowane zostały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oprócz wiedzy, o wygranej często decydował też czas w jakim uczniowie odpowiadali. Oto zwycięzcy w poszczególnych klasach:

1: Gracjan Temp

2: Oliwia Magiera

3: Lena Okroj

4: Filip Cierocki

5: Oskar Myszk

6: Radosław Burza

7: Szymon Drewa

8 Antonina Kwiecień

• WYWIADÓWKA - 12.01.2023 r.

• W czwartek 12 stycznia 2023 r. o godz. 17:30 odbędzie się w naszej szkole spotkanie Rodziców uczniów z klas 0-8 z wychowawcami.

W dniu wywiadówki wszyscy nauczyciele są do dyspozycji Rodziców do godz. 19:30. Spotkania z wychowawcami klas w innym terminie, prosimy umawiać bezpośrednio z nauczycielami.

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy naszemu darczyńcy za nieodpłatne przekazanie książek do szkolnej biblioteki. Dzięki tej hojności zbiory biblioteki wzbogaciły się o pozycje książkowe, które przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie. Cieszymy się, że są osoby, dla których ważne jest propagowanie czytelnictwa w zdominowanym przez nowoczesne technologie świecie, które potrafią dzielić się z innymi. Dziękujemy!