• PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

          • Wykorzystanie dobrego nagłośnienia podczas imprez szkolnych znacznie poprawia jakość odbioru wystąpień, przemówień i podkładów muzycznych w naszej placówce. Podczas organizacji apeli szkolnych, jasełek, zawodów sportowych zawsze używane jest nagłośnienie, które jest niezbędne na wszystkich takich imprezach i wydarzeniach szkolnych. Wykorzystanie miksera pozwala na płynne zarządzanie dźwiękiem pomiędzy mikrofonami, a laptopem. Sprzęt został zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

          • Niecodzienne wydarzenie...

          • W miniony piątek uczniowie klas I - III wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu - nocce w szkole. Przygodzie tej towarzyszyło im mnóstwo pozytywnych emocji. W salach lekcyjnych panowały prawdziwie biwakowe warunki. Zanim jednak zasnęli u boku przyjaciół mierzyli się w zespołowych rozgrywkach sportowych oraz w quizie kaszubskim.

          • Spotkanie autorskie dla uczniów klas 4-8

          • W ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie ze Szkołą Podstawową w Chmielnie 22 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas 4-8 z panem Marcinem Koziołem pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem lektury uzupełniającej dla kl.4-6 ,, Skrzynia władcy piorunów’’. Pan Marcin Kozioł prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań autora jest książka ,, Szalona historia komputerów’’. Jest również zapalonym podróżnikiem, zwiedził ponad 60 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest seria o Wombacie Maksymilianie. W 2022r. ukazała się książka ,, Psyjaciele’’, której bohaterami są psy… Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego,… Autor wprowadził odbiorców w tajemniczy świat swojej twórczości i wzbudził w nich ogromne zainteresowanie.

          • Dzień pełen radości i zabawy

          • W dniu 15 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tegoroczna zabawa wzbudziła u najmłodszych uczniów wiele radości. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielenie się w ulubione postacie. Prowadzący animatorzy zachęcali do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały.

        • Zachęcamy do głosowania...
          • Zachęcamy do głosowania...

          • Z przyjemnością informujemy,iż nasz projekt pt. „Zwiększenie dostępności placówek wychowania przedszkolnego w Gminie Chmielno” został wytypowany przez dyrekcję departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego do grona 5 beneficjentów do udziału w plebiscycie Pomorskie Sztormy za 2022 w kategorii SZTORM EUROPEJSKI (projekt o charakterze społecznym). Organizatorem Plebiscytu jest Gazeta Wyborcza oraz Samorząd Województwa Pomorskiego.

            W konkursie, mieszkańcy województwa będą mogli głosować na wybrany projekt poprzez kupony w gazecie oraz poprzez stronę internetową - link zostanie udostępniony 24 lutego  na stronie Gazety Wyborczej.

            • 24 luty 2023 - start głosowania

            • 14 marca 2023 - koniec głosowania

            Zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt.

          • Kolejne ważne wydarzenie w życiu naszych najmłodszych uczniów

          • 16.02.2023 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych. Rozpoczęli Oni nowy etap pełen książkowych przyjaciół i kolorowych przygód, obiecali być "rycerzami" książek i ich przyjaciółmi.

        • "Dostępna Szkoła"
          • "Dostępna Szkoła"

          • Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. To miejsce, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności, czy specjalnych potrzeb. Nasza szkoła bierze udział w projekcie, który ma pomóc szkołom w likwidacji barier z zakresu dostępności. Celem projektu jest wypracowanie Modelu Dostępnej Szkoły, który będzie wyznaczał standardy w obszarach dostępności architektonicznej, w wymiarze technicznym, edukacyjnym oraz społecznym, a także w zakresie organizacji szkoły oraz procedur. W ramach projektu każdego dnia w naszej szkole zachodzą zmiany, które sprawią, że mury szkoły staną się bardziej przyjaznym i dostępnym miejscem dla uczniów i rodziców.

          • "Edukacja przez Szachy w Szkole"

          • Program Edukacja przez szachy w szkole jest wyrazem zainteresowania i troski o dziecko, rozwój jego zdolności. Kontakt z szachami – zarówno z pozycji gracza jak i odbiorcy rozwija u dziecka logiczne myślenie, pracę w zespole, radzenie sobie w sytuacjach pokonanego, jak również uczy zdrowej rywalizacji. Pomaga w odkrywaniu własnych możliwości. Wszystko to, co jest dla dziecka nowe i ciekawe, działa na zmysły, kształtuje percepcję wzrokową i wyobraźnię, wywołuje przeżycia będące źródłem radości i dobrego samopoczucia. Realizacja tego programu przyczynia się do rozwoju zdolności  matematycznych i indywidualności dziecka, a także przeżywania przez niego pozytywnych emocji. Celem nadrzędnym Projektu nie jest wytrenowanie zawodowych szachistów, ale wsparcie ogólnego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego dzieci oraz rozbudzenie w nich sympatii do królewskiej gry, która rozwija pamięć  i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną dziecka, poprawną koordynację ruchów, uczy określania odległości między przedmiotami, stron świata, kierunków lewo – prawo itd. To żywa lekcja geometrii, która w sposób często przez ucznia niewidoczny, pomoże mu w matematyce, fizyce, nawet technice i geografii. Amerykański neurolog prof. Howard Gardner twórca „teorii inteligencji wielorakich” dwie spośród ośmiu definiowanych inteligencji – matematyczno-logiczną i przestrzenną uzasadnia właśnie przykładami szachowymi. Jeszcze ważniejszy jest wpływ szachów  na psychikę dzieci. Gry strategiczne uczą skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji, odpowiedzialności, ponoszenia konsekwencji własnych decyzji. Grając w szachy dziecko uczy się radzić sobie ze stresem i porażką. Rozwija opanowanie, koncentrację, determinację, cierpliwość, wytrwałość, odwagę. Młody człowiek uczy się szacunku do przeciwnika, gdyż żadnego przeciwnika nie można zlekceważyć. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji i postępowania według zasad fair play. Wreszcie szachy są grą, rozrywką, świetną zabawą i mogą stać się pasją na całe życie. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły z takim wielkim zainteresowaniem korzystają z szansy edukacji przez zabawę.

          • Gratulacje!!

          • Mistrzowie Gminy Chmielno w Dwóch Ogniach Usportowionych! Gratulujemy uczniom z klasy 3a wygranego turnieju! Trzymamy kciuki za kolejny etap:)

          • ''DZIEŃ BABCI I DZIADKA'' W NASZEJ SZKOLE

          • 21 stycznia przypada Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Jednak z uwagi na to, że dni te przypadały w czasie ferii zimowych, dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami zaprosiły swoich dziadków 8 lutego na wspólne świętowanie. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie wręczyli słodkie upominki swoim kochanym Babciom i Dziadkom oraz przygotowali program artystyczny - poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w pomoc przy ich wychowaniu. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Dyrekcja oraz nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej składają serdeczne podziękowania Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości. Wróćmy do tego dnia wspomnieniami -  krótka fotorelacja.

        • Informacje dot. rekrutacji na rok szkolny 2023/2024
          • Informacje dot. rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

          • W tym miejscu znajdziecie Państwo opis ścieżki postępowania w procedurze rekrutacyjnej. Możecie zapoznać się z harmonogramem działań. Informacje będziemy na bieżąco uzupełniać (ZAKŁADKA - REKRUTACJA), abyście mieli Państwo stały dostęp do aktualnych wiadomości o przebiegu rekrutacji.  

            W załączeniu zamieszczamy skan Zarządzenia Nr 5/2023 Wójta Gminy Chmielno z dnia 20.01.2023 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2023/2024 do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz do klas I publicznych szkół podstawowych wraz z załącznikami numer 1 i 2.