• PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest budowanie nowoczesnej szkoły. Laboratoria to możliwość uczestnictwa naszych uczniów w zajęciach prowadzonych w sposób ciekawy, angażujący i sprzyjający odkrywaniu talentów.

• Program dofinansowania wycieczek szkolnych "Poznaj Polskę" 2022/2023

• Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom młodzież poznaje również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

• Kolejny sukces w dziedzinie sportu...

• Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w 51 GMINNYCH IGRZYSKACH DZIECI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, które odbyły się w Miechucinie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników oraz awansu na Mistrzostwa Powiatu.

• "Pełna miska dla schroniska".

• Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna Dłoń" zawieźli dary dla Schroniska dla zwierząt OTOZ Animals w Dąbrowie koło Wejherowa zebrane podczas akcji "Pełna miska dla schroniska". Wszystkim darczyńcom w imieniu milusińskich czworonogów serdecznie dziękujemy.

• Lekcja z zasad bezpieczeństwa na drodze

• 9 października w klasach najmłodszych uczniów i przedszkolaków policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie wyjaśniali jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w domu i na podwórku. Każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę, aby być widocznym na drodze. Serdecznie dziękujemy za przestrogi i rady, dzięki którym nasze dzieci będą zawsze bezpieczne.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 05 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.     W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpił czas symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych.