• Wyjazd do Muzeum Narodowego w Gdańsku

• 25 kwietnia uczniowie klas szóstych pojechali do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Uczestniczyli tam w lekcji, podczas której odkrywali tajemnice obrazu Hansa Memlinga pt. "Sąd ostateczny".

• Gminny Konkurs Matematyczy

• Dnia 25.04.2024 roku w Szkole Podstawowej w Chmielnie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas trzecich Szkół Podstawowych z terenu gminy Chmielno - 15 uczestników (po trzech przedstawicieli z każdej szkoły). Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień matematycznych, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a przede wszystkim wyłonienie mistrza matematyki.

Wyniki zmagań:

I miejsce: Eliza Rzoska - Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie,

II miejsce - Oliwia Król - Szkoła Podstawowa w Chmielnie,

II miejsce - Lena Okrój - Szkoła Podstawowa w Miechucinie,

III miejsce - Wojciech Marciński - Szkoła Podstawowa w Chmielnie.

Gratulujemy ! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• "Dwa Ognie"

• Wczoraj uczniowie klasy 4a reprezentowali nasza szkołę na Finale Powiatowym Dwóch Ogni. Dziewczynki rywalizację zakończyły na 4 miejscu. Chłopcom uda się wywalczyć 2 miejsce. GRATULUJEMY !

• Akcja "Sprzątania Świata"

• Tegoroczna akcja Sprzątania Świata zakończyła się wspólnym ogniskiem dla wszystkich zaangażowanych w porządkowanie okolicy uczniów! Brawo dla wspaniałych pomocników Ziemi.

• Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

• W miniony piątek, 19 kwietnia 2024r., miało miejsce w naszej szkole niecodzienna wydarzenie - w ramach wizytacji kanonicznej parafii , naszą szkołę odwiedził ks. bp. Ryszard Kasyna w towarzystwie ks. Proboszcza Parafii Chmielno – Tomasza Rakowskiego. W imieniu całej społeczności szkolnej gości powitał oraz wyraził swoją wdzięczność za możliwość spotkania Pan Dyrektor Witold Maćków. Następnie nasi zdolni uczniowie przedstawili ,,Legendę o Damroce’’ w języku kaszubskim, uatrakcyjniając występ grą na gitarach, śpiewem szkolnego chóru oraz ciepłymi słowami skierowanymi do ks. Biskupa. Po wystąpieniu uczniów ks. bp. w kilku zdaniach zwrócił się do zebranych, następnie uczniowie zadawali pytania gościowi. Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Podczas tej wizyty ks. bp. spotkał się również z Gronem Pedagogicznym. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

• Obrazek informacyjny o Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
          • Turniej BRD

• 18 kwietnia Szkoła Podstawowa w Chmielnie miała zaszczyt gościć uczestników gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach w różnych konkurencjach, mających na celu podniesienie świadomości i umiejętności związanych z bezpieczeństwem na drodze. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz test ze znajomości ruchu drogowego – przejazd przez skrzyżowania. Uczestnicy mieli również do pokonania tor przeszków. Po podsumowaniu wyników wyniki ukształtowały się w następujący sposób:

KATEGORIA 1

I miejsce Szkoła Podstawowa w Chmielnie,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Miechucinie,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie,

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Borzestowie.

KATEGORIA 2:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Chmielnie,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Miechucinie,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie,

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Borzestowie.

Gminę Chmielno w eliminacjach powiatowych będą reprezentować uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zaangażowania i udziału w turnieju!

• Warsztaty ekologiczne z pszczółką Mają

• Statuetka zwycięzcy konkursu
          • III Gminny Konkurs Ortograficzny

• W naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii Gminy Chmielno pod patronatem Wójta Gminy Chmielno.

Wyniki zmagań:

Klasy IV - VI:

1.miejsce - Milena Lis - SP Borzestowo

2.miejsce - Nikola Brzeska - SP Miechucino

3.miejsce - Jagoda Rumińska - SP Chmielno

Klasy VII - VIII:

1.miejsce - Maja Piask - SP Kożyczkowo

2.miejsce - Artur Myszka - SP Miechucino

3.miejsce - Lilia Stefanin - SP Borzestowo

Gratulujemy zwycięzcom !

• TRZY DNI PIŁKARSKICH EMOCJI ZA NAMI !

• Od środy do piątku w Stężycy odbywały się Finały Powiatowe "Z podworka na stadion o Puchar Tymbarku", w którym nasi uczniowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Tredera w Borzestowie zajęli wysokie lokaty. Wygrane dały awans do Finału Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w maju.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych sportowych talentów! Trzymamy mocno kciuki za Finał Wojewódzki !

• "Wiosenna akcja"

• Uczniowie klasy I b wspólnie sadzili bratki na szkolnym tarasie. Kwiaty będą piękną ozdobą naszej placówki. Uczniowie będą mile wspominać ten dzień. Dziękujemy Rodzicom za zakup roślin!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.