• PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" - GRUDZIEŃ 2023 r.

• Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach środków uzyskanych z programu "Laboratoria Przyszłości" wyposażono naszą szkołę między innymi w mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami. Mikrokontrolery, to moduły elektroniczne, które spełniają funkcję małego komputera, który można programować. Jego największą zaletą jest to, że można do niego podłączyć elementy elektroniczne - świecące diody, wyświetlacze, przyciski, małe silniczki i wiele innych. Dzięki mikrokontrolerowi każdy uczeń może zbudować np. kolorową ozdobę, robota lub dowolną inną rzecz. Dokładnie tak jak z komputerami PC - każdy może wykorzystać go do czegoś innego. Wyposażenie naszej szkoły w mikrokontrolery pozwala uczniom ćwiczyć kreatywne myślenie, majsterkowanie i programowanie (nauka STEM w praktyce).

• Uczniowie z klasy III b i ich talent aktorski

• We wtorek uczniowie klasy III b wcielili się w role prawdziwych aktorów. Młodzi artyści zaprezentowali kolegom klas 0-3 baśń J.Porazińskiej pt. "Szewczyk Dratewka". Młodym wykonawcom dziękujemy za duże zaangażowanie, a wszystkim widzom za obecność.

• Warsztaty plastyczne

• 30.11.2023r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których wykonywali odlewy gipsowe. Pod okiem pań prowadzących zajęcia uczniowie przygotowywali masę gipsową i wylewali ją do form. Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali proces powstawania gipsowych figurek. Warsztaty były dla dzieci bardzo atrakcyjne i sprawiły im wiele radości. Każdy był dumny ze swoich wytworów.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W tym roku ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA obchodziliśmy 17 listopada. Tego dnia uczniowie klas 3-8 sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia. Eksperci otrzymali Certyfikaty. Korytarze natomiast ozdabiały zagadki związane z mnożeniem i dzieleniem.

• Gratulacje dla naszych najmłodszych uczniów

• W dniu 5 grudnia, w Bibliotece Gminnej odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców ,,Konkursu na Pocztówkę Bożonarodzeniową," zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Kożyczkowie, w którym brały udział również dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Maksie : Józefina Szmidt - zajęła ll miejsce w kategorii 5-6 latków, Julian Szmidt - otrzymał wyróżnienie w kategorii 3-4 latków, Julita Szymczukiewicz, Alicja Myszk oraz Wojciech Myszk otrzymali nagrody za udział. Brawo!

• Mikołajki w naszej szkole

• Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje z akcentem mikołajkowym. Był również Święty Mikołaj, który rozdawał słodkości. Magia świąt zawitała w progi naszej szkoły.

• "Méster Bëlnégò Czëtaniô"

• Czworo uczniów naszej szkoły zmierzyło się dzisiaj z Mistrzami Pięknego Czytania po Kaszubsku podczas powiatowych eliminacji konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Żukowie. Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę oraz gminę. Dwoje z nich zakwalifikowało się do finału regionalnego - Wojciech Marciński z kl. III a w kategorii klas III- IV oraz Michalina Marcińska z kl. VI a w kategorii klas V-VI.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• II Gminny Konkurs Kaligraficzny

• W Szkole Podstawowej w Kożyczkowie odbył się II Gminny Konkurs Kaligraficzny o Pióro Wójta Gminy Chmielno. W kategorii klas VI-VIII Agata Łagan z klasy VI a zajęła II miejsce, a Julia Marcińska z VII a - III miejsce. Wśród młodszych uczniów Aleksandra Langa z klasy IV b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

• "Andrzejki"

• Uczniowie klas trzecich obchodzili Andrzejki. Dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość . Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki oraz tradycyjnego lania wosku. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, że w klasach gościł radosny i wyjątkowy nastrój.