• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ

• Zaświadczenia z OKE z egzaminu ósmoklasisty należy odebrać w piątek 08 lipca 2022 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Chmielnie. Prosimy o dostosowanie się do wyznaczonego terminu.

Uwaga: Zaświadczenie odbiera absolwent.

• PROGRAM LABORATORIA PRZYSZOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rządowy Program Laboratoria Przyszłości został skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżyniera, sztuka oraz matematyka). W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w łącznej kwocie 79 200,00 zł. Program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Środki zostały przyznane w oparciu o liczbę uczniów w danej szkole. W ramach "Laboratoriów przyszłości" nasza placówka otrzymała wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji oraz radzenia sobie w życiu codziennym.  Nasza szkoła zawarła umowę i wydatkowała kolejną otrzymaną kwotę wsparcia - 40%, w ramach czego zakupiono odpowiednie wyposażenie :

• Drukarka 3D,
            • Laptop do obsługi drukarki 3D,
            • Filamenty,
            • Stacja lutownicza,
            • Aparat fotograficzny z funkcją kamery wraz z akcesoriami,
            • Statyw,
            • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami,
            • Mikroport z akcesoriami,
            • Gimbal,
            • Oświetlenie do realizacji nagrań,
            • Mikrokontroler z czujnikami, akcesoriami, generatorem,
            • Stolik meblowy,
            • Mikser dźwięku,
            • Nagłośnienie (statyw, kolumna głośnikowa),
            • Mikrofon bezprzewodowy doręczny,
            • Mikrofon pojemnościowy,
            • Słuchawki studyjne,
            • Wzmacniacz słuchawkowy

Dzielimy się zdjęciami z zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".