Uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci przygotowały pyszne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, koktajle oraz zdrowe przekąski. Wspólnemu przygotowywaniu potraw towarzyszyły pogadanki o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
" Śniadanie daje moc"
- 6
"WYWIADÓWKA"
W dniu 09 listopada br. (środa) odbędzie się spotkanie Rodziców z Wychowawcami i nauczycielami (wywiadówka):
Klasy 0 - III - godz.17:30.
Klasy IV- VIII - godz.18:00.
Wykaz sal, w których odbędą się spotkania, zamieszczony będzie na szkolnej wirtualnej gazetce.
UWAGA : W dniu 09.11.br. (w czasie trwania tzw. wywiadówki) nasza placówka organizuje pokaz dot. udzielenia pierwszej pomocy, który będzie miał miejsce na holu szkoły. Wszystkie osoby chcące uzyskać bądź zaktualizować wiedzę i umiejętności w tym zakresie serdecznie zapraszamy. Oferujemy możliwość czynnego udziału w prezentacji.
"Poznaj Polskę"
- 25
Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom młodzież poznaje również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. 24 października 2022 r. uczniowie klas 4-5 podczas wycieczki odwiedzili Gdańsk. Przewodnik w niezwykle ciekawy sposób przybliżył im historię Gdańska jako miasta w zasięgu obwarowań XVII wieku. Z okien autokaru mogli podziwiać m.in. Biskupią Górkę , Chełm, dzielnicę znajdującą się historycznie na miejscu Starej Wsi. Zwiedzili starą, zabytkową część Gdańska - bez wątpienia jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce Podczas spaceru po Głównym i Starym Mieście przewodnik opowiedział im m.in. o nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego , urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Ponadto mieli okazję zobaczyć reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska- fontanną Neptuna, typowy dla wielkich miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko- renesansowy Ratusz Głównego Miasta., XVI –wieczny Dom Schumanów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Dotarli do Bazyliki Mariackiej- ,,Korony Gdańska’’, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie. Niebywałą atrakcją stał się rejs na pokładzie galeonu ‘’Czarna Perła’’ z samego centrum Gdańska na historyczne Westerplatte, półwysep w Gdańsku , gdzie w dnach 1-7 września 1939 r. trwała słynna obrona ,będący symbolem wybuchu II Wojny Światowej. W czasie rejsu uczniowie podziwiali Gdańsk z wodnej perspektywy, mijając Ołowiankę – wyspę na Motławie, Wyspę Spichrzów,.. Następnie zwiedzili Pola Bitwy na Westerplatte rozpoczynając od Placówki Fort, poprzez Cmentarz Obrońców, Wartownię i wreszcie Pomnik Obrońców Wybrzeża w formie kopca z monumentem o wysokości 25 metrów, upamiętniający polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939r. przy wejściu do portu morskiego, na terenie byłej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Wycieczka miała na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania naszego kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie zdecydowanie wspomogło realizację podstawy programowej i pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne, umożliwiło również uczniom zdobycie i utrwalenie wiedzy o zabytkach, naszej tradycji, kulturze i historii.
"Gorączka Złota"
PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest budowanie nowoczesnej szkoły. Laboratoria to możliwość uczestnictwa naszych uczniów w zajęciach prowadzonych w sposób ciekawy, angażujący i sprzyjający odkrywaniu talentów.
Program dofinansowania wycieczek szkolnych "Poznaj Polskę" 2022/2023
Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom młodzież poznaje również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Kolejny sukces w dziedzinie sportu...
Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w 51 GMINNYCH IGRZYSKACH DZIECI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, które odbyły się w Miechucinie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników oraz awansu na Mistrzostwa Powiatu.
"Pełna miska dla schroniska".
Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna Dłoń" zawieźli dary dla Schroniska dla zwierząt OTOZ Animals w Dąbrowie koło Wejherowa zebrane podczas akcji "Pełna miska dla schroniska". Wszystkim darczyńcom w imieniu milusińskich czworonogów serdecznie dziękujemy.
Edukacja w ramach zajęć z języka kaszubskiego
- 2
Uczniowie z klas V wzięli udział w warsztatach lepienia z gliny. Organizatorem spotkania była Lokalna Grupa Rybacka w Chmielnie. Serdecznie dziękujemy za gościnność i bardzo wartościowe zajęcia.
Lekcja z zasad bezpieczeństwa na drodze
9 października w klasach najmłodszych uczniów i przedszkolaków policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie wyjaśniali jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w domu i na podwórku. Każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę, aby być widocznym na drodze. Serdecznie dziękujemy za przestrogi i rady, dzięki którym nasze dzieci będą zawsze bezpieczne.
Ślubowanie pierwszoklasistów
05 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpił czas symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych.
PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Dzielimy się zdjęciami z zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, który wciąż budzi ogromne emocje oraz masę pozytywnych wrażeń. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjnia zajęcia w naszej szkole oraz umożliwia uczniom rozwój ich zainteresowań.
"ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA"
We wrześniu swój dzień obchodzi najbardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli jabłko.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Jesteśmy dumni, że i uczniowie naszej szkoły z ogromną przyjemnością dołączyli do tej akcji, a dzień upłynął w brzmieniu głośnego czytania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za aktywne uczestnictwo i oczywiście zapraszamy częściej do odwiedzin naszej szkolnej biblioteki.
Akcja "Tusz do paki"
Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Tusz do paki". Zbieramy zużyte tusze od drukarek atramentowych. Dochód przeznaczony na schronisko dla zwierząt. Tusze można przynosić w woreczkach do gabinetu pedagoga szkolnego.
ZAPRASZAMY!
Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy.
- 3
Fotorelacja z przebiegu "zakropkowanego" dnia.
UBEZPIECZENIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - ROK SZKOLNY 2022/2023
Drodzy Rodzice!
Ubezpieczenie dzieci nie jest obowiązkowe, ale nigdy nie wiemy, czy nie wydarzy się jakiś wypadek, w którym dziecko dozna urazu. Ubezpieczenie NNW daje możliwość pokrycia kosztów leczenia i uzyskania odszkodowania. Ubezpieczenie obejmuje zdarzenia nie tylko związane z przebywaniem ucznia w szkole, ale również z życiem prywatnym w okresie od dnia 1 września 2022 r. do dnia 31 sierpnia 2023 r.
Dla tych z Państwa, którzy zechcą ubezpieczyć dziecko, zamieszczamy poniżej ofertę ubezpieczenia w Firmie UNIQA, jaka wpłynęła do szkoły. W roku szkolnym 2022/2023 Rodzice będą mieli możliwość ubezpieczenia swojego dziecka na dwa sposoby;
* przystąpienie w formie tradycyjnej (należy dostarczyć do wychowawcy klasy deklarację z wybranym przez siebie wariantem ubezpieczenia oraz składkę),
* przystąpienie w formie elektronicznej on-line - Na portalu www.nnw24.pl każdy Rodzic może kupić ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka. Żeby kupić ubezpieczenie należy wypełnić formularz przystąpienia i opłacić składkę w portalu nnw24.pl. Ubezpieczenie działa od 01.09.2022r. do 31.08.2023r.
Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej ofertą.
Wywiadówka - 06.09.2022 r.
Dnia 06.09.2022 r. (wtorek) ODBĘDĄ SIĘ WYWIADÓWKI Z RODZICAMI.
Przedstawiamy harmonogram spotkań;
* klasa "0" - godzina 17:30, sala zerówka
* klasa I a - godzina 17:30, sala nr 1
* klasa I b - godzina 17:30, sala nr 8
* klasa II a - godzina 17:30, sala nr 4
* klasa II b - godzina 17:30, sala nr 5
* Klasa III a - godzina 17:30, sala nr 2
* klasa III b - godzina 17:30, sala nr 3
* klasa IV a - godzina 17:30, sala nr 7
* klasa IV b - godzina 17:30, sala nr 7
* klasa V a - godzina 17:45, sala K (Kulturalna)
* klasa V b - godzina 17:45, sala K (Kulturalna)
* klasa VI a - godzina 18:00, sala H (Historyczna)
* klasa VI b - godzina 18:00, sala H (Historyczna)
* klasa VII - godzina 18:15, sala nr 16
* klasa VIII a - godzina 18:30, sala nr 14
* klasa VIII b - godzina 18:30, sala nr 14
Serdecznie zapraszamy!
Archiwum Aktualności