Wspaniałych wakacji życzą Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły.
ŻYCZENIA
"Rozwój edukacji włączającej w Gminie Chmielno poprzez wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami"
Projekt nr FEPM.05.08-IZ.00-0023/23 pt. „Rozwój edukacji włączającej w Gminie Chmielno poprzez wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami ", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego Pomorza EFS+, Działanie nr 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027).
Gmina Chmielno uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu partnerskiego „Rozwój edukacji włączającej w Gminie Chmielno poprzez wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami”.
Partnerem projektu jest konsorcjum dwóch podmiotów: Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z siedzibą w Luzinie oraz Anna Steffke Nowa Perspektywa z siedzibą w Wejherowie.
Projekt realizujemy, aby poprawić jakości edukacji włączającej w szkołach w gminie Chmielno.
Z projektu będzie korzystać 18 nauczycieli/nauczycielek, 12 rodziców oraz 35 uczniów/uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z czterech szkół z terenu gminy Chmielno: Borzestowo, Chmielno, Miechucino i Kożyczkowo.
W projekcie planujemy:
- realizację dodatkowych zajęć dla 35 uczniów/uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy użyciu specjalnie dobranych pomocy dydaktycznych oraz indywidualne zajęcia z doradztwa zawodowego;
- organizację wydarzeń promujących integrację społeczną uczniów/uczennic z niepełnosprawnością;
- szkolenia dla nauczycieli/nauczycielek uwzględniających zdiagnozowane bariery i potrzeby uczniów/uczennic;
- indywidualne superwizje ze specjalistami z poradni psychologiczno – pedagogicznej dla nauczycieli/nauczycielek po szkoleniach;
- wsparcie dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami poprzez zapewnienie indywidualnych konsultacji ze specjalistami z poradni psychologiczno – pedagogicznej;
- prace remontowe w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie, aby usunąć bariery architektoniczne;
- zakupić pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt dostosowany do specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów/uczennic;
- utworzyć sale integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie oraz Szkole Podstawowej w Chmielnie;
- utworzyć sale wyciszenia w Szkole Podstawowej w Miechucino i Szkole Podstawowej w Borzestowie;
- zmodernizować i zakupić wyposażenia placu zabaw w Szkole Podstawowej w Miechucinie i Szkole Podstawowej w Kożyczkowie.
Efektem projektu będzie pomoc dzieciom i rodzicom w rozwiązaniu lub zniwelowaniu zidentyfikowanych problemów oraz integracja uczniów/uczennic z osobami z niepełnosprawnościami. Projekt umożliwi zakup wyposażenia szkół do potrzeb dzieci ze szczególnymi potrzebami. Dzięki szkoleniom podniesione zostaną kompetencje i umiejętności praktyczne nauczycieli/nauczycielek. Nastąpi poprawa dostępności architektonicznej szkół oraz placów zabaw do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
#Fundusze UE #Fundusze Europejskie
Okres realizacji projektu: 01.04.2024 r. – 30.06.2025 r.
Wartość projektu: 1 575 791,81 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 497 002,22 zł
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce w dniu 21.06.2024 r. (piątek) i rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Chmielnie o godzinie 08:00. Po Mszy św. (około godziny 09:00) spotykamy się w szkole - na hali sportowej na uroczystości wręczenia świadectw. Po apelu uczniowie przechodzą do swoich sal lekcyjnych na krótkie spotkanie z wychowawcami. W tym dniu po zakończeniu uroczystości nie zapewniamy opieki świetlicowej.
Informujemy, że w dniu 21.06.2024 r. dowozy uczniów do szkoły będą odbywać się według stałego harmonogramu (obowiązują dotychczasowe godziny dowozów). Odwozy uczniów w w/w dniu nastąpią po rozdaniu świadectw i spotkaniach z wychowawcami, dot. to wszystkich klas!
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły
Dnia 11.06.2024 w naszej szkole odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły . Na turniej zgłosiło się 21 zawodników.
Po 6 rundach zostali wyłonieni
Kategoria klas I - IV
I miejsce Tymoteusz Labuda
II miejsce Ignacy Dera
III miejsce Wojciech Kuriluk
Kategoria klas V - VIII
I miejsce Radosław Burza
II miejsce Mateusz Szwaba
III miejsce Konrad Sychta
Gratulujemy!
"Dzień bez plecaka"
W dniu 10 czerwca w naszej szkole odbyła się najbardziej wyczekiwana akcja: "Dzień bez plecaka". Zabawa polegała na tym, aby tego dnia przyjść do szkoły bez plecaków, jednocześnie przynosząc wszystkie potrzebne przybory szkolne. W naszej szkole inwencja twórcza uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!
Wycieczka do Kaszubskiego Parku Etnograficznego
12 czerwca klasy trzecie wzięły udział w wycieczce do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Dla uczniów była to doskonała lekcja historii połączona z dobrą zabawą.
Nocka w szkole
W dniach z 7 na 8 czerwca uczniowie klas 1b i 2a spędzili pełną atrakcji i wrażeń noc w szkole. W sobotni poranek wszyscy nieco zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swoich domów. To była niezapomniana przygoda.
Klasowe laboratorium
Od października 2023 do maja 2024 uczniowie klasy IIIa brali udział w innowacji pedagogicznej "Klasowe laboratorium", która miała na celu rozbudzanie u dzieci ciekawości poznawania otaczającego świata przyrody oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, zadawania pytań i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów oraz zjawisk przyrodniczych.
PIKNIK EKOLOGICZNY
W piątek 7 czerwca nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w Pikniku Ekologicznym, którego organizatorem była Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby. Była to wspaniała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, cieszyć się naturą i dowiedzieć się jak dbać o naszą planetę oraz jak wygląda życie pod wodą naszych jezior. Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w zajęciach pokazowo-warsztatowych, grach i zabawach z animatorami oraz konkursach z nagrodami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
KOLONIE 2024 r. PROPOZYCJA
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
Zapisy: www.naszeszwederowo.pl
Materiały oświatowe w zakresie zapobiegania chorobom przenoszonym drogą pokarmową
Zachęcamy do zapoznania się z załącznikami poniżej.
PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" - CZERWIEC 2024 r.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dzięki udziałowi naszej szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”, pracownia informatyczna wzbogaciła się o stację lutowniczą. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z działaniem nowego przyrządu - dowiedzieli się jakie zasady bhp obowiązują podczas posługiwania się lutownicą, na czym polega lutowanie, zapoznali się również jakie mamy rodzaje lutownic. Chłopcy według własnej inwencji wykonywali zadania. Było to dla nich nowe doświadczenie, rozwijające zdolności techniczne. Zajęcia były przeprowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pod czujnym okiem nauczyciela.
Systematycznie na naszej stronie zamieszczamy relacje pokazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.
GŁOSUJEMY!
Czas wybrać najlepszą nazwę drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku! Serdecznie dziękujemy za wszystkie kreatywne nazwy zespołów – mieliśmy naprawdę dużą trudność, aby wybrać najciekawsze.
Głosujcie zgodnie z przypisanymi emotkami – macie czas do czwartku, 6.06, godz. 23:59.
Wizyta na "Wichrowym Wzgórzu" w Chmielnie
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej odwiedzili " Wichrowe Wzgórze" w Chmielnie. Było pysznie, radośnie, kolorowo i sportowo.
"Dzień Dziecka" w klasie 1 b
Klasa I b z okazji Dnia Dziecka została zaproszona do gospodarstwa agroturystycznego " Nad Jeziorkiem".
Była super zabawa i mnóstwo atrakcji. Dziękujemy za gościnność!
"Dzień Dziecka" w naszej szkole
,,Wszystkie dzieci nasze są..." Poniedziałek - 3 czerwca, był poświęcony dzieciom z okazji ich święta, upłynął naszym uczniom pod znakiem dobrej zabawy. Były gry i konkursy przygotowane specjalnie dla nich, m.in. gra 50- tka, konkursy sportowe, gry planszowe, taniec Belgijka, kalambury, gry stolikowe, stacje lekturowe, malarskie itp. Na wszystkich czekała również słodka niespodzianka ... lody dla ochłody. Uśmiechy na twarzach uczestników mówią wszystko.To był wspaniały dzień!
1 czerwca "Dzień Dziecka"
"Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno"
Projekt nr FEPM.05.07-IZ.00-0057-23 pt. „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego Pomorza EFS+, Działanie nr 5.7. Edukacja przedszkolna w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027)
Gmina Chmielno uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu partnerskiego pn. „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno”.
Partnerem projektu jest konsorcjum dwóch podmiotów: Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z siedzibą w Luzinie oraz Anna Steffke Nowa Perspektywa z siedzibą w Wejherowie.
Projekt realizujemy, aby zwiększyć o 15 liczbę miejsc przedszkolnych i poprawić jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Chmielno.
Z projektu korzystać będzie 10 nauczycieli oraz 274 dzieci z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Chmielno.
W projekcie planujemy przeprowadzić prace remontowe aby usunąć bariery architektoniczne. Kupimy wyposażenie oraz zatrudnimy nauczyciela i pomoc nauczyciela do oddziału przedszkolnego w Kożyczkowie.
Zrealizujemy dodatkowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci ze zdiagnozowanymi trudnościami i potrzebami oraz zajęcia w zakresie rozwoju kompetencji przyszłości.
W projekcie sfinansujemy studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Przeszkolimy nauczycieli w zakresie podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych dotyczących planowania i organizacji zajęć kluczowych oraz doradztwa zawodowego.
Efektem projektu będzie utworzenie 15 miejsc przedszkolnych na terenie gminy Chmielno, poprawa dostępności architektonicznej oddziału przedszkolnego w Kożyczkowie oraz podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych nauczycieli. Rozwiązane lub zniwelowane zostaną również zidentyfikowane problemy u dzieci. Docelowo wzrosną kompetencje przyszłości dzieci przedszkolnych, w tym technologiczne.
#Fundusze UE #Fundusze Europejskie
Okres realizacji projektu: 01.02.2024 – 30.06.2024
Wartość projektu: 1 838 991,44 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 655 092,29 zł
Archiwum Aktualności