Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole
W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”, czyli bookcrossing - forma ruchomej biblioteki, mająca na celu popularyzację czytelnictwa w ramach realizacji programu NPRCz. W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się na hallu na piętrze przy sali nr 25. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę, którą chcesz zabrać, można najpierw sobie przejrzeć na miejscu, korzystając z naszego kącika czytelniczego – ,, ławeczki dla zaczytanych’’, przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia w ręku czytelnika.
PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE! UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!
Akcja - Śniadanie daje moc
Śniadanie daje moc to program, w którym uczniowie biorą udział w licznych rozmowach na temat świadomego i prawidłowego żywienia w życiu codziennym jak i mają możliwość przygotowania i zjedzenia wspólnie śniadania. Klasa 7b z wielką radością przystąpiła do tej akcji pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Jak widać na załączonych zdjęciach, było zdrowo i pysznie.
Realizacji projektów czytelniczych z projektu NPRCz ciąg dalszy...
Uczniowie klas 1-3 wykonali ilustrację do fragmentu wybranej książki na oddzielnej kartce, z których powstały albumy ,, ,,Ilustrujemy fragment książki''-
kl. 1a - Baśnie Andersena ,,Calineczka'' kl. 1b Baśnie Andersena ,,Brzydkie Kaczątko'' ;
kl. 2a/b- ,,Zaczarowana zagroda A. Cz. Centkiewiczowie ;
kl.3a/b - Szewczyk Dratewka J .Porazińska - albumy są dostępne i można podziwiać talenty artystyczne najmłodszych uczniów na stoliku przy gazetce na holu.
Uczniowie klas 6-8 realizując swój projekt promujący czytelnictwo : ,, Polecam Ci książkę''- napisali krótką recenzję dowolnej książki z biblioteki na formularzu w kształcie kwiatu - wystawa kwiatów- recenzji zdobi gazetkę na holu głównym szkoły. Bardzo dziękujemy uczniom , nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w realizację w/w projektów za wsparcie i poświęcony czas, dzięki wam mogliśmy uzyskać tak zaskakujące efekty. Podsumowanie całego projektu już wkrótce.
WYWIADÓWKA - 30.11.br.
W czwartek 30 listopada 2023r. o godz. 17:30 odbędzie się w naszej szkole spotkanie Rodziców uczniów z klas 0-8 z wychowawcami. W dniu wywiadówki wszyscy nauczyciele są do dyspozycji Rodziców do godz. 19:00. Spotkania z wychowawcami klas w innym terminie, prosimy umawiać indywidualnie bezpośrednio z nauczycielami.
Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE
Gminne Eliminacje Konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô"
W Szkole Podstawowej w Miechucinie odbyły się dzisiaj Gminne Eliminacje Konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, zajmując wysokie miejsca.
W kategorii klas I-II miejsce I zdobył Paweł Penkowski, natomiast uczennica Łucja Szczepaniak zdobyła II miejsce.
W kategorii klas III- IV Wojciech Marciński otrzymał II miejsce.
W kategorii klas V-VI Michalina Marcińska zajęła miejsce I.
Gratulujemy!
Wpłaty na Radę Rodziców
Przypominamy, że wysokość dobrowolnej składki na fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 30 zł rocznie na każde dziecko z rodziny.
Wpłat można dokonywać w dowolnym momencie - nie ma określonego terminu u;
- wychowawcy klasy,
- w sekretariacie szkoły,
- lub bezpośrednio na konto: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Chmielnie - 15 8324 0001 0030 0038 2000 0010.
Z pozyskanych w ubiegłym roku szkolnym środków zakupiono m.in. klocki lego do zajęć z robotyki, pufy uzupełniające wyposażenie holu szkoły, wszelkie nagrody dla uczestników konkursów, nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego itp. Zebrane fundusze w całości trafiają z powrotem do naszych uczniów.
Zachęcamy Państwa serdecznie do dalszego wspierania szkolnych inicjatyw, będziemy ogromnie zobowiązani.
Kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek"
Każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” otrzymał prezent - Wyprawkę Czytelniczą - książkę „Wnuczka antykwariusza” J. Bednarek oraz przewodnik dla rodziców ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem''. To największy tego typu projekt w Europie, realizowany od 2017 roku przez Instytut Książki. Książka rośnie razem z dzieckiem dlatego wierzymy, że wyprawki czytelnicze wręczone dzieciom przez pana dyrektora W.Maćków staną się początkiem ich wielkiej przygody z czytaniem...
11 LISTOPADA
"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"...
Nasza szkoła z powodzeniem przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki czemu pozyskaliśmy środki m.in. na zakup nowości wydawniczych do naszej szkolnej biblioteki. W ramach programu realizujemy programy edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki.
Uczniowie klasy ,,0'' włączeni zostali się do ogólnopolskiej akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom '' poprzez wizyty w bibliotece poświęcone na głośne czytanie przez nauczyciela oddziału przedszkolnego i bibliotekarza.
Starsi koledzy i koleżanki z klas 4-5 zaprojektowali stronę tytułową wybranej książki z biblioteki . Niestety nie sposób zaprezentować wszystkich prac ( każdy uczeń wykonał taki projekt), stąd wystawa prac na gazetce na hallu szkoły przedstawia tylko wybrane prace uczniów z każdej z klas.
"Tydzień Zdrowia"
W bieżącym tygodniu realizowaliśmy w szkole projekt profilaktyczny "TYDZIEŃ ZDROWIA". W ramach tych działań, podczas zajęć z wychowawcą uczniowie tradycyjnie przygotowali drugie śniadanie. Ponadto, dnia 6 listopada był Dniem Zumby w naszej szkole. Wychowankowie podczas przerw mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach na hali sportowej, co sprawiło im ogromną radość. Dnia 9 listopada gościliśmy doradców żywieniowych, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przedstawili uczniom problem szkodliwego działania cukru dla organizmu człowieka. Uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach z pedagogiem szkolnym na temat diety w kontekście patogenów zagrażających zdrowiu.
„PGE Największa Lekcja WF-u”
To już kolejna edycja tej spektakularnej lekcji wychowania fizycznego, która organizowana jest wraz ze sportową drużyną Artura Siódmiaka - byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, wicemistrza świata z 2007 roku i brązowego medalisty Mistrzostw Świata z 2009, a także założyciela Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka.
Uczestnicy zostali podzieleni na kilkanaście trenujących grup wykonując po kolei różne ćwiczenia, dzięki czemu każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach.
Celem wszystkich wyjątkowych „Lekcji WF-u”, jest zachęcenie najmłodszych do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego i podnoszenia fizycznej sprawności. Dążymy do tego, żeby zbudować w dzieciach przekonanie, że ruch i aktywność to fajny sposób spędzania czasu wolnego. Wierzymy, że regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę czy zdolność nawiązywania relacji.
Dzień Postaci z Bajek
8 listopada w ramach promocji czytelnictwa projektu NPRCz obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Hol główny naszej szkoły zapełnił się na chwilę przebranymi za ulubioną baśniową lub książkową postać uczniami klas 0- 3. Wszystkie stroje były wyjątkowe. Jury starało się wybrać najciekawszą, najbardziej oryginalną i niepowtarzalną kreację, co wcale nie było takie proste. Ostatecznie, decyzją jury ,wybrano jedną postać z każdej klasy:
,,0'' - Zofia Szuta - ,,Mała syrenka'' - Arielka
1a - Helena Witka - ,,Trolle'' - królowa Poppy
1b- Wiktoria Marszałkowska - ,,Kraina lodu'' - Elza
2a- Zofia Grzegowska - ,,Gnijąca panna młoda'' - panna młoda
2b - Łucja Szczepaniak - ,,Pippi Langstrumpf'' - Pippi
3a- Mikołaj Kwiecień - ,,Opowieść wigilijna'' - duch
3b- Oliwia Król - ,, Kubuś Puchatek'' - Tygrysek
Warsztaty pszczelarskie
7 listopada w zerówce gr. "Pszczółek" odbyły się warsztaty pszczelarskie. Pan Antoni z panią Martą w ciekawy sposób opowiadali dzieciom o pszczółkach. Dzieci mogły dotykać, wąchać a nawet smakować miód z prawdziwego plastra.
Spotkanie autorskie...
6 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie, organizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie, dla uczniów klas 0-3 Pan Poeta Show Zabawy z bajkami. Dzieci z zaciekawieniem wpatrywały się w bohatera-pacynkę, która opowiada swoją bajkę zmienionym głosem autora. Chętnie także angażowały się w zabawy wokół morału płynącego z każdej historii Pana Poety. Na spotkaniu bardzo dużo się działo : morze balonów, falujące morze, barwne piórka… Ponadprzeciętne zaangażowanie autora sprawiły, że dzieci były zafascynowane i dały się porwać bajkowej atmosferze spotkania. Po około godzinnym show dzieci otrzymały możliwość zakupu książki z osobistą dedykacją.
Pamiętamy - 1 listopada
W nawiązaniu do Święta Zmarłych dzieci z "zerówki" odwiedziły pobliski cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Spacer na cmentarz był dla dzieci przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu.
Archiwum Aktualności