Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni nieodpłatnie udostepniło naszej szkole przenośne zestawy eksperymentów. W dniach 29,30 marca i 2 kwietnia, każdy uczeń gimnazjum miał mozliwość przeprowadzenia doświadczeń z zakresu optyki.
Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni nieodpłatnie udostepniło naszej szkole przenośne zestawy eksperymentów. W dniach 29,30 marca i 2 kwietnia, każdy uczeń gimnazjum miał mozliwość przeprowadzenia doświadczeń z zakresu optyki.
Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych - EF Global English Challenge polegał na sprwdzeniu umiejętności językowych grup z całego świata poprzez wypełnienie elektronicznego testu (grudzień 2011). Ideą konkursu jest zwiekszenie motywacji do dalszej nauki j. angielskiego poprzez uczestnictwo w międzynarodowej rywalizacji. Wybrani uczniowie z klas II i III gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić poziom znajomości języka. Wszyscy otrzymali certyfikaty British Council potwiedzające ich umiejętności językowe.
28 marca 2012r. odbył się kiermasz ozdób wielkanocych. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione lektury do naszej szkolnej biblioteki.
Wiecej zdjęć:http://zschmielno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=9
Sprawdzian szóstoklasisty rozpocznie się we wszystkich szkołach w Polsce 3 kwietnia 2012 r. o godzinie 9.00
Ze sprawdzianu można uzyskać 40 pkt. Testy ocenią egzaminatorzy powołani przez dyrektora OKE. Nauczyciele nie sprawdzają prac uczniów ze swojej szkoły.
Na sprawdzianie uczeń powinien mieć przy sobie legitymację szkolną, długopis lub pióro z czarnym tuszem, ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, kątomierz i cyrkiel.
27.03.2012r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Miechucinie gminne eliminacje konkursu ortograficznego klas III ”Mistrz Ortograficznej Korridy 2012”. W eliminacjach wzięły udział 2 uczennice z klasy III b - Julia Kamińska i Monika Łosińska .
I miejsce zajęła Monika Łosińska, która zakwalifikowała się do udziału w etapie powiatowym tego konkursu.
26 marca 2012r w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Wszyscy dzielnie walczyli i pokonywali przeszkody.
Oto wyniki:
Gimnazjum
I miejsce – drużyna z Gimnazjum z Miechucina
II miejsce – drużyna z Gimnazjum z Chmielna
Szkoła Podstawowa
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Miechucina
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Borzestowa
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej z Reskowa
IV miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej z Chmielna
V - miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej z Kożyczkowa
Drużyny z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Miechucina zakwalifikowały się do etapu powiatowego.
Więcej zdjęć:http://zschmielno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=8
Dnia 7 marca 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Chmielnie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Nasi uczniowie wypadli całkiem nieźle.
W kategorii dzieci młodszych (kl I-III SP) Julia Kamińska zajęła II miejsce.
W kategorii gimnazjum: Marcelina Brylowska zajęła I miejsce, Patrycja Etmańska zajęła III miejsce, a Daria Ziemińska otrzymała wyróżnienie.
15 marca dwie nasze uczennice będą reprezentowały naszą szkołę oraz gminę Chmielno na powiatowych eliminacjach konkursu. Będa to: Julia Kamińska i Marcelina Brylowska.
Wszystkim recytatorom gratulujemy, a za Julię i Marcelinę trzymamy kciuki.
Więcej zdjęć: http://zschmielno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=7
5.03.2012r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Ortograficznego klas III ,,Mistrz Ortograficznej Korridy". W eliminacjach wzięło udział 4 uczniów klasy III a i 5 uczniów z klasy III b. Do etapu gminnego zakwalifikowały się Monika Łosińska i Julia Kamińska.
W dniach 2 i 5 marca 2012r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. Konkurs cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Naszą szkołę na eliminacjach gminnych będą reprezentowały następujące uczennice:
Etmańska Izabela
Makurat Kalina
Kamińska Julia
Gosz Agata
Okroj Dominka
Bronk Zuzanna
Szulta Agata
Makurat Julia
Kuczkowska Karolina
Walińska Anna
Brylowska Marcelina
Etmańska Patrycja
Ziemińska Daria
Polejowska Adriana
Trzymamy kciuki za nasze koleżanki 7 marca.
Dnia 15 lutego 2012r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Na balu bawili się uczniowie klas 0-III.
Celem balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadzili przedstawiciele firmy Magicshow.
Były więc królowe, piraci, rycerze, wróżki, nie zabrakło Batmanów, czy też różnych zwierząt. Na balu zawitały: pszczółki, kotki, motyle, biedronki, myszki.
Przez 1,5 godziny dzieci bawiły się świetnie. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspanaiałe stroje naszych uczniów. Królową balu została Natalia Marszałkowska, a królem Filip Szulta.
Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspanaiałych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.
Zapraszamy do ogadania zdjęć: http://zschmielno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=5
Uczniowie z kl I - III Szkoły Podstawowej objęci programem edukacyjnym ,,Ratujemy i Uczymy Ratować" wzieli udział w konkursie prowadzonym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Praca musiała zawierać logo Programu Edukacyjnego oraz przynajmniej jeden punkt z tematyki konkursu: bezpieczeństwo, sprawdzenie przytomności, numery alarmowe, wezwanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycja boczna, resuscytacja krążeniowo - oddechowa, łańcuch przeżycia. Uczniowie mieli do wyboru jedną z form: plakat, książeczkę lub makietę.
Oto lista uczniów, którzy wzieli udział w konkursie:
Julia Kuchta, Zofia Szajwaj, Adrian Makowski, Paulina Formela, Sylwia Dąbrowska, Zuzanna Bronk, Monika Łosińska, Wiktoria Grzenia, Julia Kamińska.
Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, dnia 27 stycznia 2012 roku odbył się apel zatytułowany,, Ferie zimowe - bezpieczne i zdrowe". Udział w przedstawieniu wzieli uczniowie klasy V i II Szkoły Podstawowej, przygotowani pod opieką pani Joanny Czaja, Joanny Marcińskiej oraz Elzbiety Kwidzińskiej.
Celem występu było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa zabaw zimowych oraz uwrażliwienie wychowanków na konsekwencje nieodpowiednich zabaw na śniegu.
W dniu 22 listopada 2011 r. w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina podczas Konferencji Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski wyróżnił 50 stypendystów, którzy w roku szkolnym 2010/2011 osiągnęli wysokie wyniki w nauce i odnieśli inne sukcesy. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszego gimnazjum Adriana Polejowska, Zuzanna Paluch, Patrycja Jarzębińska i Aneta Łaszewska.
Uczennice otrzymają przez 12 miesiecy stypendium z projektu pn. „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” roku szkolnego 2010/2011.
Wicemarszałek Województwa Pomorskiego skierował również wyrazy uznania do nauczycieli – opiekunów stypendystów oraz rodziców za wspieranie rozwoju talentów, kształtowanie osobowości i przygotowanie uczniów do dalszego zdobywania wiedzy.
Uczniowie klas drugich z naszego gimnazjum mieli okazję poznać strukturę Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od pewnego czasu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbywają się tam lekcje obywatelskie. Spotkania z młodzieżą organizuje Biuro Wojewody Pomorskiego. Opiekunkami gimnazjalistów na wyjeździe były nauczycielki: Magdalena Macholla, Elżbieta Pryczkowska oraz Monika Stenka. Zajęcia w urzędzie rozpoczęły się od specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji na temat samorządów, administracji publicznej i funkcjonowania województwa. Po niej uczniowie wzięli udział w quizie, który dotyczył informacji przedstawionych w prezentacji. Na troje zwycięzców czekały upominki. Gimnazjalistów podzielono na dwie grupy i oprowadzono po najciekawszych miejscach w urzędzie.Zwiedzili m.in. Biuro szefa urzędu i mieli okazję zasiąść w fotelu wojewody. Największą atrakcją jednak było Centrum Zarządzania Kryzysowego. Młodzież mogła przekonać się jak wygląda i funkcjonuje taka jednostka.
W listopadzie uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum zostali objęci akcją „Walczymy z nikotyną”. W ramach akcji przeprowadzono warsztaty dotyczące szkodliwego działania nikotyny (pokazy multimedialne, pogadanki, wspólne wykonanie plakatu lub antyreklamy dotyczącej szkodliwego palenia papierosów). Ponadto, zorganizowano konkursy dotyczące tematu nikotyny. Wszystkie prace, zarówno te z konkursu, jak i plakaty wykonane na warsztatach zostały wywieszone na gazetce na holu. Do akcji włączono również zajęcia świetlicowe, na których uczniowie rozwiązywali łamigłówki, rebusy i krzyżówki dotyczące szkodliwości nikotyny.
W ramach akcji „Walczymy z nikotyną” w klasach IV – VI odbył się konkurs na najlepszy tekst o szkodliwym działaniu nikotyny. Zwycięzcami konkursu są:
I miejsce – Julia Makurat, kl. IV b
II miejsce – Adrian Żarnowski, kl. VI b
III miejsce – Julianna Puzdrowska, kl. IV a
Tomasz Kwidziński, kl.V
Udział w konkursie wzięli również:
Magdalena Kanka, kl. VI a
Hubert Gembal, kl. IVa
Szymon Bryska, kl. VI b
Marcin Wroński, kl. VI b
Patryk Górski, kl. IV a
Weronika Ramczyk, kl. IV b
Rafał Żarnowski, kl. IV b
Martyna Labuda, kl. V
Na początku listopada uczniowie Gimnazjum zostali objęci projektem profilaktycznym „Zagrożenia XXI wieku”. W ramach programu odbył się konkurs multimedialny pt. „Dziękuję, nie piję”. I miejsce w konkursie zdobyła Daria Ziemińska z klasy I A II miejsce Krzysztof Węsierski z klasy I A III miejsce Szymon Kwidziński kl. IA Jowita Adamczyk kl. II A Wyróżnienie: Liza Saracoglu oraz Dominika Jalowska.
Ponadto, odbył się konkurs na najciekawszą gazetkę profilaktyczną pt.
„Zagrożenia XXI wieku”, który wygrała klasa III B Gimnazjum.
Uczniowie naszego gimnazjum:
Marta Pryczkowska kl III b
Damian Bystroń kl III a
Dominika Strzelkowska kl II a
Aneta Łaszewska kl II a
Patrycja Jarzebińska kl II a
Zuzanna Paluch kl II c
zakwalifikowali się do udziału w projekcie ,,Zdolni z pomorza"
13 października 2011 r. obchodziliśmy w murach naszej szkoły Dzień Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako dzień Nauczyciela.
Z okazji świeta uczniowie przygotowali uroczystą akademię ogólnoszkolną, na której podziękowano nauczycielom oraz pracownikom szkoły słowem i piosenką. Recytowano wiersze Wisławy Szymborskiej oraz Zbigniewa Herberta. Było radośnie oraz nostalgicznie.
W tym dniu również wybrani nauczyciele otrzymali nagrody przyznane przez Dyrektora Szkoły. Była także miła niespodzianka dla uczniów: kilku z nich otrzymało cenne nagrody za udział w konkursach ,,Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Akademię przygotowały Samorządy Uczniowskie SP oraz gimnazjum, a nad całością czuwali nauczyciele: pani Magda Macholla oraz Grzegorz Puzdrowski.
Zdjęcia: http://zschmielno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=4
W październiku, w świetlicy Szkoły Podstawowej przeprowadzono konkurs pt. „Ziemniak Olbrzym”. Największy ziemniak ważył aż 980g. i należał do Haliny Kuchta z klasy III b. Drugie miejsce w konkursie zdobyła Julia Kuchta z klasy II b, natomiast II miejsce Robert Reiter z klasy VI b.
Taka okazja to rzadkość. Przez ostatnich pięć dni listopada uczniowie mieli do dyspozycji zestawy do ćwiczeń z zakresu energii odnawialnej, elektryczności oraz magnetyzmu. Urządzenia udostępniło uczniom Centrum Nauki "Eksperyment" z Gdyni. Wypożyczenie zestawu było możliwe dzięki realizacji projektu eduPEOPLE, współfinansowanego przez Unię Europejską. Skorzystali na tym głównie gimnazjaliści, przeprowadzając szereg doświadczeń związanych m.in. z energią światła, wody i wiatru, każdą z nich przetwarzając na prąd elektryczny.
Uczniowie zapoznali się także z zastosowaniem baterii słonecznych, budową i zastosowaniem prądnicy prądu elektrycznego oraz silnika elektrycznego. Określali kształt pola magnetycznego wokół magnesów sztabkowywch i podkowiastych, sprawdzali wzajemne oddziaływanie magnesów, badali zachowanie się igły magnetycznej wokół przewodnika z prądem, łączyli różnorodne obwody elektryczne.
Duże zainteresowanie wzbudzało elektryzowanie ciał, a szczególnie za pomocą maszyny elektrostatycznej. To była wyjątkowa lekcja fizyki.
Więcej zdjeć: http://zschmielno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=2
Powered by aSc EduPage