Dnia 13 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświecony obchodom „Dnia języków obcych”. Corocznie organizowane występy naszych uczniów ( w tym roku uczniów klas I gimnazjum) mieli na celu zachęcić młodzież do nauki języków obcych, w tym szczególnie języka angielskiego i języka niemieckiego, których uczniowie mają możliwość nauczyć się w naszej szkole. Tegoroczny apel składał się z materiału filmowego oraz krótkiego występu uczniów, którzy prezentowali kontrastowe brzmienie kilku języków obcych.
Aktualności
Apel ,,Warto uczyć się języków obcych"
Wywiadówka
Zapraszamy rodziców na wywiadówkę,
która odbędzie się 6 maja 2015r.
od 17.00 do 19.00
Egzamin gimnazjalny
Zasady ogólne
Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części:
• humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego - 21 kwietnia• matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu matematyki - 22 kwietnia
• z języka obcego nowożytnego - 23 kwietniaGimnazjalista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.
Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.
Egzamin ma formę pisemną. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż egzaminu nie można nie zdać.
Przebieg egzaminu
Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia. Części humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z zakresu języka polskiego i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.
Poszczególne zakresy egzaminu rozdzielone są przerwą. Każda cześć/zakres/poziom egzaminu rozpoczyna się o godzinie określonej w harmonogramie przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, który jest ogłaszany na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do 20 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym jest przeprowadzany egzamin.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również przybory do rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Zadania na egzaminie
Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym mają formę zamkniętą. W arkuszu egzaminacyjnym z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym oprócz zadań zamkniętych znajdują się również zadania otwarte.
Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w:
• informatorze o egzaminie gimnazjalnym
• przykładowych arkuszach egzaminacyjnych.Każdy arkusz egzaminacyjny zawiera kartę odpowiedzi, w której uczeń zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych. Rozwiązania zadań otwartych zapisuje się w miejscu do tego przeznaczonym na kartach rozwiązań zadań otwartych (schemat arkuszy egzaminacyjnych).
Więcej na temat egzaminu znajdziesz na stronie: www.cke.edu.pl
Potrzebna pomoc
Wójt Gminy
83-333 Chmielno, ul. Gryfa Pomorskiego 22
tel.: 058/685-68-52, www.chmielno.pl, e-mail: wojt@chmielno.pl
------------------------------------------------------------------------------------
Chmielno, dnia 13 kwietnia 2015r
Wójt Gminy Chmielno zwraca się z apelem o udzielenie pomocy dla rodziny Elżbiety i Albina Zdrojewskich poszkodowanej w wyniku pożaru jaki miał miejsce w 12 kwietnia br w miejscowości Kożyczkowo. Pożar strawił dorobek całego życia rodziny. W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Poszkodowani będą musieli wybudować nowy dom. Dlatego gorąco apelujemy prosząc wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.
Pomoc finansowa może zostać przekazana na specjalnie utworzony rachunek w Banku Spółdzielczym Sierakowice O/Chmielno nr 14 8324 0001 0030 0331 2000 0060 z tytułem wpłaty " darowizna - pomoc dla pogorzelców".
Na ten moment pilnie potrzebne są 4 kołdry, pościele, ręczniki, środki czystości, naczynia, meble – tapczan, szafki, art. gospodarstwa domowego itp. W sprawie wsparcia rzeczowego należy kontaktować się z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie pod nr telefonu: 58 685-68-69
lub dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie nr telefonu: 58 684-23-83.
Informujemy, że w dniu 19 kwietnia 2015r po mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przez Parafię w Chmielnie.
Parafia w Miechucinie zbiórkę przeprowadzi w maju.
W szczególności prosimy o wsparcie wszystkie Firmy i osoby, które w jakikolwiek sposób mogą pomóc w odbudowie domu poprzez przekazanie materiałów budowlanych, wykończeniowych czy robocizny.
Licząc na zrozumienie i przychylność
Z poważaniem
Jerzy Grzegorzewski Wójt Gminy
Mali aktorzy z klasy II a
14 kwietnia 2015r. w klasie II a odbyło się przedstawienie do utworu Doroty Gellner ,,Ogrodnik”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do tego wydarzenia. Wcielili się w role pietruszki, marchewki, drzewka, ogrodnika i krzewu róży. Dzieci bardzo ładnie recytowały swoje teksty, zwracając uwagę na dykcję, znaki przestankowe i odpowiedni ton głosu. Również stroje recytatorów były pomysłowo wykonane. Wszystkim uczniom przedstawienie się podobało, ale chyba najbardziej wychowawczyni, która nagrodziła dzieci gromkimi brawami i oczywiście ocenami.
Finaliści konkursów wojewódzkich
W lutym i marcu odbyły się finały przedmiotowych konkursów wojewódzkich. Znamy wyniki, Julia Kamińska (język polski), Leonard Mierzejewski (język angielski), Anna Walińska (historia), Zofia Światkowska (język polski) otrzymali tytuł finalisty.
Gratulujemy!
Gimnazjada w piłce nożnej
Dnia 17 marca na hali sportowej w Zespole Szkół w Chmielnie odbyła się Gimnazjada w piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięło udział 8 drużyn ze szkół powiatu kartuskiego (Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Miechucino, Żukowo, Stężyca, Sulęczyno, Chmielno)
Tytuł zwycięzców po serii strzałów karnych obroniła drużyna z Chmielna w składzie: Mateusz Penkowski, Marcin Wroński, Sylwester Szlachetka, Artur Adamczyk, Szymon Reich, Kamil Kroll, Tomasz Zdrojewski, Oskar Gołąbek, Rafał Rompa.
Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Stężycy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Żukowa.
Turniej został rozegrany XIV raz i zawsze cieszy się wysoką frekwencją.
Patronat nad turniejrm objał Wójt Gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski. Dla zawodników trzech pierwszych miejsc czekały pamiątkowe medale i puchary.
Dowozy i odwozy podczas rekolekcji - Gimnazjum
od 30.03 do 01.04.2015r.
Garcz, Kożyczkowo, Sznurki, Maks obsługuje autobus .
Łączyńską Hutę i Zawory obsługuje bus.
Poniedziałek 30.03.2015
Dowozy Gimnazjum
14:30 – wyjazd z Chmielna do Kożyczkowa (autobus przy szkole)
14:40 – Kożyczkowo – Garcz - Chmielno
14:55 – Wyjazd na Sznurki i Maks
15:05 – Zawory – Chmielno
14:40 – wyjazd do Łączyńskiej Huty
14:55 – Łączyńska Huta – Chmielno
Odwozy Gimnazjum
ok. 17:10 – odwóz do Garcza i Kożyczkowa
ok. 17:30 – odwóz do Sznurek i Maksa
ok. 17:20 – odwóz do Łączyńskiej Huty
ok. 17:10 – Chmielno – Zawory
Wtorek – 31.04.2015r.
Gimnazjaliści przyjeżdżają autobusem, który odwozi uczniów ze SP
Dowozy Gimnazjum
ok. 12:05 – wyjazd do Kożyczkowa
ok. 12:15 – Kożyczkowo – Garcz – Chmielno
ok. 11:30 – wyjazd z Chmielna do Sznurek i Maksa
11:45 – Sznurki – Maks – Chmielno
11:30 – wyjazd do Łączyńskiej Huty
11:45 – Łączyńska Huta – Chmielno
12:15 – Zawory – Chmielno
Odwozy Gimnazjum
Ok. 13:30 – Chmielno – Garcz – Kożyczkowo
Ok. 13:30 – Chmielno – Łączyńska Huta
Ok. 13:50 – Chmielno – Sznurki – Zawory
Środa 01.04.2015r.
Gimnazjaliści przyjeżdżają autobusem, który odwozi uczniów ze SP
Dowozy Gimnazjum
ok. 11:30 – wyjazd z Chmielna do Sznurek i Maksa
ok. 12:05 – wyjazd do Kożyczkowa
ok. 12:15 – Kożyczkowo – Garcz – Chmielno
11:30 – wyjazd do Zawór
11:50 – wyjazd Chmielno – Łaczyńska Huta
12:05 – Łączyńska Huta – Chmielno
Odwozy Gimnazjum
Ok. 13:30 – odwóz do Garcza i Kożyczkowa
Ok. 13:50 – odwóz do Sznurek i Maksa
Ok. 13:30 – odwóz do Zawór
Ok. 13:40 – odwóz do Łączyńskiej Huty i Borzestowa
Dowozy i odwozy podczas rekolekcji - Szkoła Podstawowa
od 30.03 do 01.04.2015r.
Garcz, Kożyczkowo, Sznurki, Maks obsługuje autobus.
Łączyńską Hutę i Zawory obsługuje bus.
Poniedziałek 30.03.2015
Dowozy SP
9:40 - Kożyczkowo-Chmielno
9:55 - Garcz-Chmielno
ok. 10:00 - wyjazd z Chmielna na Maks
9:30 - wyjazd z Chmielna do Łączyńskiej Huty
9:45 - Łączyńska Huta-CHmielno
10:10 - Zawory-Chmielno
Odwozy SP
ok.11:30 - odwóz do Garcza
ok.11:40 - odwóz do Kożyczkowa
ok.11:50 - odwóz do Sznurek i Maksa
ok.11:30 - Chmielno-Łączyńska Huta
ok.11:50 - Chmielno-Zawory
Wtorek – 31.04.2015r.
Dowozy SP
10:05 - Kożyczkowo-Chmielno
10:15 - Garcz-Chmielno
9:30 - wyjazd do Sznurek i Maksa
9:30 - wyjazd do Łączyńskiej Huty
9:45 - Łączyńska Huta-Chmielno
10:10 - Zawory-Chmielno
Odwozy SP
ok. 12:05 - Garcz-Kożyczkowo
ok. 11:30 - odwóż do Sznurek i Maksa
ok. 11:30 - Łączyńska Huta-Chmielno
ok. 12:15 - Chmielno-Zawory
Środa 01.04.2015r.
Dowozy SP
10:05 - Kożyczkowo-Chmielno
10:15 - Garcz-Chmielno
ok. 9:30 - wyjazd z Chmielna do Sznurek i Maksa
9:30 - wyjazd z Chmielna do Łączyńskiej Huty
9:45 - Łączyńska Huta-Chmielno
10:10 - Zawory-Chmielno
Odwozy SP
12:05 - odwóż do Garcza
12:15 - odwóz do Kożyczkowa
ok. 11:30 - odwóz do Sznurek i Maksa
ok. 11:30 - odwóz do Zawór
ok. 11:50 - odwóz do Łączyńskiej Huty
Rekolekcje
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
NIEDZIELA – PONIEDZIAŁEK – WTOREK – ŚRODA
od 29 marca do 1 kwietnia
PONIEDZIAŁEK 30 marca 2015 r.
SZKOŁA PODSTAWOWA – MSZA ŚW. Z NAUKĄ 10.30
GIMNAZJUM – MSZA ŚW. Z NAUKĄ 16.00
WTOREK 31 marca 2015 r.
SZKOŁA PODSTAWOWA – MSZA ŚW. Z NAUKĄ 10.30
GIMNAZJUM – MSZA ŚW. Z NAUKĄ 12.30
ŚRODA 1 kwietnia 2015 r.
SZKOŁA PODSTAWOWA – MSZA ŚW. Z NAUKĄ 10.30 (klasy VI z gimnazjum 12.30)
GIMNAZJUM – MSZA ŚW. Z NAUKĄ 12. 30
Sprawdzian szóstoklasisty 1 kwietnia 2015r.
O SPRAWDZIANIE
Zasady ogólne
Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach ogólnych szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Co istotne, podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.
Sprawdzian składa się z dwóch części:
• część pierwsza – obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki,
• część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego.Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.
Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, toteż sprawdzianu nie można nie zdać.
Przebieg sprawdzianu
Sprawdzian jest przeprowadzany 1 kwietnia 2015r w godzinach od 9.00 do 12.30. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, a część druga – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. Każda część sprawdzianu rozpoczyna się o godzinie określonej w harmonogramie przeprowadzania sprawdzianu , który jest ogłaszany na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do 20 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym jest przeprowadzany sprawdzian.
Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części pierwszej również przybory do rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.
Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Więcej informacji : http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em, http://www.youtube.com/ckeedupl
,,Noc z π’’
,,Noc z π’’, odbędzie się z 13 na 14 marca 2015, jest wspaniałą okazją do poszukiwania matematyki w życiu codziennym, nie tylko w dzień, ale również w nocy. Celem „Nocy…” jest rozwijanie aktywności i kreatywności uczniów, rozbudzanie ich zainteresowań, współpraca w grupie i integracja.
W nocnym spotkaniu uczestniczą chętni uczniowie Zespołu Szkół w Chmielnie
klasy 0- III od 18.00. do 20.30
klasy IV - VI i gimnazjum od 21.00 do 7.30
Uczniowie i rodzice są zobowiązani do zapoznania się z regulaminem spotkania.REGULAMIN_SPOTKANIA_gimn(1).doc
Kolejny sukces
Do kolejnego etapu wojewódzkiego (ostatniego) konkursów kuratoryjnych zakwalifikowali się:
Julia Kamińska - język polski (Szkoła Podstawowa)
Leonard Mierzejewski - język angielski (Szkoła Podstawowa)
Anna Walińska - historia (Gimnazjum)
Zofia Świątkowska - język polski (Gimnazjum)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przypominamy, że laureat konkursów kuratoryjnych jest zwolniony z egzaminu gimnazjalisty/ sprawdzianu szóstoklasisty z danego przedmiotu.
Uwaga! Zmiana planu
Kliknij plik i otwórz Od_16_lutego_plan.xls
Apel bezpieczne ferie
W piątek przed feriami, uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny, dotyczący porad na bezpieczne i zdrowe ferie. Cały występ był przeprowadzony w formie wydania telewizyjnego „Dzień dobry TVN”.
Uczniowie wcielili się między innymi w role Marcina Prokopa, Doroty Welman, Roberta Makłowicza i pani profesor – przestrzegali widzów przed niebezpieczeństwami, które mogą się przydarzyć każdemu podczas ferii zimowych. Podawali rady, jak uniknąć sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu, jak zachować się w takich okolicznościach. Gość programu Robert Makłowicz natomiast przedstawił, że niezdrowe odżywianie, bierny wypoczynek i zbyt dużo czasu spędzonego przed komputerem i telewizorem, nie wpływa dobrze na zdrowie i samopoczucie. Sformułował i podał receptę na zdrowe życie, którą wszyscy uczniowie powinni realizować od zaraz, to znaczy od ferii zimowych. W szkolnym wydaniu „Dzień dobry TVN” gościli także uczniowie Zespołu Szkół w Chmielnie, przestrzegając uczniów przed wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne i proponując spędzenie ferii ze znajomymi, dobrą książką, jak również zachęcali do rozwijania pasji malarstwa i fotografii. Na zakończenie wystąpił Błażej Rejter z repertuarem akordeonowym.
Podsumowując apel dyrektor szkoły p. Witold Macków życzył udanych i bezpiecznych ferii oraz przedstawił program zajęć dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły przyswoili sobie wiedzę, zawartą w tym programie artystycznym.
Wywiadówka
Dnia 26 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 odbedzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Serdecznie zapraszamy.
Zaproszenie
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Chmielnie
serdecznie zapraszają na jasełka i koncert noworoczny,
które odbędą się 11.01.2015r. o godz. 18.00
w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie.
Apel świąteczny
Dzień 19.12.2014 w naszej szkole dla wielu był dniem szczególnym. Po pierwsze ostatni dzień przed bardzo długą przerwą świąteczną, po drugie wigilie klasowe i wystawienie Jasełek, aktorzy bardzo przeżywali swój występ. Świąteczną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny przy akompaniamencie akordeonowym i gitarowym oraz na fletach zagrali uczniowie klas szóstych. Za piękną inscenizację podziękował uczniom dyrektor szkoły, Witold Maćków i złożył świąteczne życzenia.
Archiwum Aktualności