•

W roku szkolnym 2011/2012 PCK  rozpoczęło swoją działalność przeprowadzenem akcji „ Wyprawka do żaczka '' , która zyskała sobie wielu sympatyków. Zbieraliśmy różnego rodzaju przybory szkolne, które przekazaliśmy do przedszkola w Chmielnie.

W październiku wykonaliśmy kartki dla emerytowanych nauczycieli z okazji  „ Dnia Nauczyciela'', oraz wybraliśmy się na Chmieleński cmentarz by przygotować groby  (ks. J. Szotowskiego, Żołnierza Września i Harcerzy) na nadchodzące Święto Zmarłych.

W grudniu przeprowadziliśmy akcję „ I Ty możesz zostać św.  Mikołajem.''. Uczniowie naszej szkoły przynieśli wiele darów. Zbieraliśmy zabawki, gry  itp., które później przekazaliśmy do przedszkola w Chmielnie. Pod koniec miesiąca zrobiliśmy stroiki Boże Bożonarodzeniowe dla mieszkańców Domu Opieki w Chmielnie.

W lutym wykonaliśmy kartki walentynkowe dla emerytowanych nauczycieli i mieszkańców Domu Opieki. Jak co roku spotkaliśmy się z serdecznym przywitaniem i gorącymi podziękowaniami .

Od 1 marca do 31 maja w naszej szkole trwała akcja „ Gorączka złota – Zbieracze złota ''. W Szkole Podstawowej pierwsze miejsce zajęła  klasa II a, w której na jednego ucznia przypadło 261 monet ( razem zebrali 4440 grosików).  W Gimnazjum zwycięzcą była klasa I b, w której na jednego ucznia przepadło 217 monet ( razem zebrali 5435 grosików). W Zespole Szkół w Chmielnie  na jednego ucznia przypadło 146 monet. Zajęliśmy pierwsze miejsce w powiecie .